Хто заснував і кому належить ПриватБанк після націоналізації

Кому належить ПриватБанк: власники до і після націоналізації

Кому належить ПриватБанк? Після націоналізації найбільшого банку в Україні це питання стало як ніколи актуальним. Клієнтами фінансової організації є мільйони людей з усіх куточків країни і навіть за її межами. Проте хто ж господар Приватбанку, знають дуже небагато.

Незважаючи на численні новини про кризу в банку, після того, як процес націоналізації завершився, ажіотаж навколо «кризи» стих. Тепер у загальній термінології значиться, що заклад належить державі. У цій статті ми спробуємо розібратися, чий же все таки «Приват» насправді.

Засновники Приватбанку

Підставу і успіх

Нині найбільша в Україні фінансова установа була заснована ще в 1992 році. На той момент воно, звичайно ж, не було таких величезних масштабів. За всю історію свого існування Приват поширив свою мережу далеко за межі України – в країнах СНД і навіть далі. А до 2014 року про власників і акціонерів Приватбанку було відомо мало.

Засновники банку – Ігор Коломойський (чиє ім'я весь цей час залишалося на слуху) і Геннадій Боголюбов. До націоналізації вони володіли левовою часткою акцій. А в перші п'ять років після заснування головою правління установи був відомий політик Сергій Тігіпко.

Справді масштабний і наочний успіх до Привату прийшов через близько двадцяти років після заснування. Станом на 2012-2013 році ПриватБанк в Україні досяг воістину величезних масштабів. Приблизно половина всіх пластикових карт, випущених банками в Україні – це картки Привату. Приблизно такий же відсоток організація займала й щодо всіх платіжних операцій в країні.

Перші масштабні проблеми і скорочення

У 2014 році в організації почалися проблеми. Російське дочірнє банківська установа Москомприватбанк було продано. У тому ж році адміністрація перестала обслуговувати відділення в Криму та на сході Україні.

Крім Коломойського і Боголюбова, які були власниками основної частки акцій, в керівництві Привабанк «засвітилися» такі імена, як Олексій Мартинов, Олександр Дубілет і Тимур Новіков. Мартинов, зокрема, був партнером основних співвласників. Дубілет і Новіков були топ-менеджерами фінансової організації.

Таким чином, до націоналізації у банку був не єдиний власник, але група власників, на чолі яких стояли головна медійна особистість – Ігор Коломойський і інший великий акціонер – Геннадій Боголюбов.

Хто володіє банком після націоналізації

Звісно, після націоналізації Приватбанку в ньому відбулися зміни в керівництві. Чий тепер «Приват» і хто ним керує? І що значить «власність держави»? Спробуємо розібратися.

Будь-який процес націоналізації передбачає передачу чогось у власність держави. При цьому цей процес може здійснюватися як через конфіскацію майна, так і через передачу з компенсацією. У будь-якому випадку передане майно більше не є приватним. Так сталося і з «ПриватБанком».

Процедура передачі організації у власність держави відбулася в грудні 2016 року. Напередодні цього процесу банк був визнаний неплатоспроможним.

Після передачі в держвласність на чолі організації став Олександр Шлапак, який займав посаду голови правління, а раніше колишній главою Мінфіну України. Природно, топ-менеджери фактично позбулися своїх акцій в установі.

У всіх офіційних релізах, коментарі у ЗМІ і соціальних мережах, нинішні керівники «Приватбанку», представники української влади і, зокрема, Кабінету міністрів, відповідаючи на питання про те, чиєю власністю став «Приват», кажуть, що «державної».

Що стосується додатки онлайн-банкінгу «Приват24», то ситуація з ним аналогічна. Онлайн-банк перейшов у державну власність.
.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Хто заснував і кому належить ПриватБанк після націоналізації