Придбати банківське золото в Україні: ціни на сьогодні

банківське золото україна

Деякі жителі країни приймають рішення придбати банківське золото. Тим не менш, перед тим як банківське золото купити, рекомендується ознайомитися з розцінками, запропонованими банками. Додатково необхідно розуміти, що кожен день ціна на золото встановлюється Національним банком України. Діяльність НБУ включає велику кількість напрямів. Тут можна відзначити координацію роботи всієї банківської системи в країні, проведення визначеної політики, що стосується обігу грошей. Ще один важливий момент – це операції, які зачіпають банківські метали.

На запит «куплю банківське золото» в інтернеті можна побачити перелік банків, які пропонують здійснити таку покупку. При необхідності здійснити купівлю банківського золота в країні можна звернутися до 24 організації. Найбільші банки, що працюють в даному напрямку:

· Райффайзен банк Аваль;

· Ощадбанк;

· «Даніель»;

· VAB Банк;

· Укргазбанк;

· «Фінанси і Кредит»;

· Брокбізнесбанк;

· Правекс-Банк;

· «Хрещатик».

При цьому необхідно звернути увагу на те, що діяльність лише 16 банків передбачає зворотну купівлю. Всіх, хто приймає рішення здійснити таку покупку, цікавлять банківське золото ціни, пропоновані банками. Якщо подивитися показники середніх цін, можна побачити, що вартість у роздріб в країні відрізняється приблизно на 3-5 % від розцінок, отмечающихся в Європі. Дана особливість може бути легко пояснена. Причина полягає у витратах, які потрібні при виготовленні злитків, при подальшому транспортуванні. Додатковий момент стосується страхування.

При вивченні розцінок важливо врахувати додаткові особливості. Тут можна назвати особливість, яка полягає в тому, що запропоновані розцінки при купівлі злитком золота в 500 грам будуть нижче, ніж при купівлі одного грама. Різниця може бути від 10 до 18%. Тим не менш важливо розуміти, що такі умови купівлі банківського золота пропонується не у всіх банках. Часто можна побачити пропозиції банків, в яких пропонується єдина ціна. Це такі банки:

· Український Професійний Банк;

· «Таврика»;

· Брокбізнесбанк;

· Імексбанк.

На сьогоднішній день купівля золота має важливу перевагу: при фізичній купівлі злитків немає необхідності оплачувати ПДВ. Таким чином, при купівлі злитків мова йде тільки про втрату спреду, який стосується придбання і подальшого продажу.

Перед тим як придбати банківське золото Київ пропонує ознайомитися з усіма пропозиціями банків. Слід розуміти, що ціна може бути змінена. Для того щоб отримати уявлення щодо запропонованої вартості, слід привести розцінки, які належать до 17.07.2013 року в різних банках. Нижче наведені дані про вартість покупки і продажу злитка золота в гривнях:

· Правекс-Банк: купівля – 335, продаж – 395;

· «Хрещатик»: купівля – 328, продаж – 401;

· VAB Банк: купівля – 330, продаж – 421;

· ОТП Банк: купівля – 371,80 продаж – 427,50;

· Імексбанк: купівля – 385, продаж – 457;

· «Меркурій»: купівля – 350, продаж – 460;

· Укрексімбанк: купівля – 340, продаж – 475.

Дані наведено по злитках, які відносяться до штампованому типу. Таким чином, перед тим як придбати золото, рекомендується уважно вивчити пропоновані на нього розцінки. Для цього краще всього буде провести порівняльний аналіз пропозицій щодо даного питання в різних банках, що працюють в країні. Завдяки такому підходу можна буде здійснити вигідну покупку.

Всім, кого цікавить банківське золото Україна, рекомендується звернути увагу на показник, який стосується спреду. В даному випадку мінімальний і максимальний показники можуть відрізнятися. Тим не менше цей показник визначається щодо кожного окремого закладу, що важливо врахувати при покупці. Якщо розглянути середньостатистичні дані, можна побачити показник, що стосується спреду, який становить 13%. Для того щоб зрозуміти ситуацію щодо спреду, можна навести декілька прикладів. У разі Юнекс Банку і злитках в 10 грам спред може мати показники 3,37 %. Для Укрпрофбанку аналогічний показник становить 34,6 %.

Величина спреда повинна зменшуватися зі збільшенням ваги самого злитка золота. Додатково можна відзначити ще одну особливість. У разі злитків, мають невелику вагу, величина спреду досягається за рахунок високих розцінок, запропонованих при продажу. Щодо злитків, що має більшу вагу, зазначається невисокі ціни при здійсненні їх покупки.

Всім, хто вирішує здійснити велику покупку, яка розрахована більш ніж на 50000 гривень, важливо пам'ятати, що правила для банків включають необхідність ідентифікування клієнта. Для цього необхідно буде надати документи. До них відноситься паспорт, ІПН. Тому увагу покупців-фізичних осіб залучають злитки, які мають вагу 20-100 грам. У будь-якому випадку, перед тим як здійснити покупку, рекомендується ретельно зважити своє рішення, а також вивчити пропозиції різних банків по даному напрямку, що дозволить підібрати оптимальний варіант.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Придбати банківське золото в Україні: ціни на сьогодні