Бізнес для жінок на дому і в декреті: ідеї та варіанти
Prosto жінкам, вимушено перебувають вдома, дуже хочеться якщо не заробити серйозно, то хоча б підробити. І це буває важливо не стільки заради прибутку, скільки заради самої зміни роду діяльності, зайнятості і ще з цілого ряду психологічних причин. Bigenergy.com.ua розповідає, яким можна зайнятися домашнім бізнесом жінці в декреті.
У цій статті мова піде тільки про діяльності, що має яскраво виражену «дівочу» асоціативний тональність (що, звичайно, не означає, що чоловікам всі ці види бізнесу протипоказані). Ви дізнаєтесь, який малий прибутковий бізнес можна відкрити жінці. А внегендерные види роботи на дому або роботи з нечастими і недовгими виходами з дому – скажімо, заробіток за допомогою высокопосещаемого блогу чи сайту, фрилансерский копірайтинг, переклади, виконання курсових і контрольних робіт, веб-роботи, описуються в інших статтях розділу «Бізнес-старт» на Bigenergy.com.ua.
Ідея 1. Продаж рукоділля
Прикраса світу – одна з дівочих надзавдань, і навряд чи хтось зможе з великим успіхом і смаком освоїти масове виробництво міні-творів рукотворного мистецтва, ніж тимчасово «прив'язана до дому» молода жінка. До того ж слід врахувати, що в останні роки в мегаполісах чи не на кожному кроці можна придбати витратні матеріали для основних видів арт-хобі-бізнесу, а подекуди такі товари і доставляються на будинок з інтернет-магазинів.
не Йдеться про загальновідомі вишивки, в'язання, макраме – які, прямо скажемо, вимагають і довгих навичок, і настільки довгого виробництва недорогих готових виробів при неполнодневной зайнятості, що заробляти на цьому навряд чи вдасться.
Найбільш дешевими в сенсі витратних матеріалів та інструментарію, швидкими у виготовленні, перспективними в якості домашнього міні-бізнесу (а також дають можливість створювати іграшки та речі для дитини своїми руками) є такі арт-технології ручної роботи переважно для «дівчаток»:
- Ф – валяння виробів з різнокольорової вовни;
- Квіллінг – набори закручується вузьких і довгих різнокольорових паперових стрічок для оформлення листівок, альбомів, рамок, окремих виробів;
- Декупаж – вирізання елементів з серветок і тканин і особливий вид декорування ними будь-яких заготовок, поверхонь;
- Скрапбукінг – оформлення альбомів і рамок різними природними і штучними елементами;
- Батік – вид розпису тканин;
- Масове пошиття одягу для ляльок – матеріалом для чого може служити і власна одяг «на викид», і списані до копійчаної ціни залишки в магазинах секонд-хенду і тканин;
- Печворк (патчворк) – пошиття красивих виробів з клаптів (від іграшок до ковдр), джерела яких можуть бути ті ж, що і в попередньому пункті;
- Розпис заготовок – недекорированной кухонного посуду, столового посуду, скляних виробів аж до настінних годинників – акриловими, гуашевими, темперними (а у випадку скла – прозорими вітражними) фарбами.
- Пошиття з тканин ламбрекенів – сложноскладчатых шторних конструкцій «палацового» типу, що залишають вікно вільним, але декорує його верхній і бічні краї. Ламбрекени відрізняються високою роздрібною ціною при низькій вихідній ціні тканин і короткочасності роботи на простий швейній машинці. Але потік продажів може бути дуже нерегулярним, якщо ви не знайдете постійного скупника;
- Сухі флористичні картини і прикраси з будь-яких підручних рослин. У приморських містах також – вироби з черепашок і морської гальки;
- Виробництво мила ручної роботи.
Володіти і мати досвід у будь-яких з названих технік не обов'язково. Досить ввести будь-яку з цих назв пошук, щоб знайти сайти з описами, безкоштовними фото - і відео - майстер-класами, схемами і прикладами, а також магазини з витратними матеріалами та інструментарієм.
Крім того, на багатьох форумах для мам вже сформувалися спільноти любительок того чи іншого арт-хобі, що дозволяє (при вивішуванні вами фото робіт і описів процесу творчості) отримувати оперативні цінні коментарі.
Збувати такі вироби найреальніше шляхом здачі в існуючі арт-салони, інтернет-магазини, але можна й простіше: через свої облікові записи соціальних мереж і блоггерских платформ, а також шляхом невпинної розміщення оголошень на всіх трапляються в мережі онлайн-бордах типу slando, emarket і їм подібних. Середній дохід цих видів діяльності вказати малореально, але при масовому потоці товару «на комунальні платежі», у всякому разі, вистачить.
Ідея 2. Спільні закупівлі дитячих товарів та книг – з доходом організатора
Дуже часто хороші дитячі книжки виявляються мамами і татами на російських сайтах або в інших містах України, ніж той, в якому вони проживають. Те ж стосується інших дитячих речей (взуття, одягу), які, крім , нерідко хотілося б отримати з Польщі та інших країн.
Проте замовлення доставки однієї речі через кордон (а часом і з іншого міста всередині країни) може коштувати десятки гривень, а то й більше сотні, що не радує потенційних покупців. Тоді як доставка з магазину великої маси речей на одну адресу (організатора закупівлі) буде коштувати набагато дорожче, ніж перевезення однієї речі, а вартість доставки при цьому розподілиться на велику кількість замовниць.
Всю цю вже відпрацьовану тисячами форумчанок технологію неважко поставити на комерційні рейки. Для цього треба регулярно (скажімо, раз на тиждень) організовувати – хоча б за допомогою свого блогу або акаунтів соціальних мереж – масову закупівлю з тих чи інших московських, варшавських та інших онлайн-магазинів або від виробників/видавців на власних організаторських умовах. Скажімо, до ціни кожної книги або іграшки, крім розподіленої на всіх ціни доставки, додається 10-15 гривень (до ціни дорогого одягу чи побутових виробів можна додавати вже 20-30 гривень). Видавати замовлення можна на умовах самовивозу або оплати кур'єрів одержувачем. Гроші можна приймати шляхом поповнення своєї картки або переведенням на свій рахунок.
Якщо средненедельный замовлення складе 40-50 книг або дрібних товарів, або 20-25 великих речей, а це цілком реально (особливо, якщо ви пропонуєте щотижня закупівлі з кількох різних джерел з різним асортиментом) – ваш дохід може скласти 1000-2000 гривень на місяць.
Зрозуміло, цим шляхом можна допомагати людям купувати не тільки дитячі, але і жіночі, і будь-які інші невстретившиеся у вашому місті товари та витратні матеріали. Причому у містах середнього розміру попит на такі послуги можливий навіть більший, ніж у більш затоварених столиці і містах-мільйонниках.
Ідея 3. Розведення рослин, розсади, акваріумних рибок і їх продаж
«пильна» біологічна домашня діяльність, що займає деякі площі (ідеальний варіант, якщо кімнат у вас три і одну з них можна тимчасово відвести під щось на зразок оранжереї, але підійдуть і ящики на всю довжину всіх наявних підвіконь), може принести додаткові прибутки, і море приємних вражень.
Скажімо, буде вельми вдало, якщо ви опануєте нехитрої технікою точної вигонки цибулинних квітів до певних дат цвітіння (про це – Google в допомогу), своєчасно озаботитесь їх захистом від шкідників, придбаєте восени багато сотень цибулин за оптовою ціною (від 1 гривні) і виженете весь цей квітник бутонів до 5-7 березня або 10-13 лютого.
Якщо вам вдасться все це продати з трохи заниженою (порівняно з ринком квітів у ці дні) ціною своїм знайомим – отримаєте в якості доповнення до свого ж свята дохід у розмірі 3-5 і більше тисяч гривень. Проводячи подібні акції регулярно (адже є ще і шкільно-квіткові дні: 1 вересня і, почасти, 25 травня) і розміщуючи оголошення про продаж квітів серед сусідів і знайомих, можна зробити джерело доходу більш-менш постійним.
Ну а якщо «товар» не куплять, на вашому виробництві» буде просто приємно знаходитися – і вам, і вашим дітям, і вашим гостям. Таку родзинку звичайної квартири мало в якій господині зустрінеш.
Попутно можна оволодіти флористичним мистецтвом весільних та елітних букетів, докуповуючи для них відсутні рослини і декор. Роздрібна ціна таких виробів, як всім відомо, включає особливо велику маржу порівняно з операційними витратами на їх виготовлення.
Ідея 4. Платне бебиситтерство, міні-ясла-сад на дому
Тут навряд чи потрібно довго пояснювати, що до чого. Пропонуєте знайомим посидіти з їх дитиною у них або у себе вдома (разом з власною дитиною) за невеликі гроші – а краще: ставите це на регулярну договірну основу регулярної ж оплатою для групи з трьох-чотирьох (або, якщо відчуваєте в собі сили – чотирьох-шести) малюків близьких за віком.
Використовуючи масово і безкоштовно доступні зараз елементи технік раннього розвитку, всіх дітей можна зайняти – при тому власні діти будуть вдома набагато менше сумувати.
Аналогічним шляхом, скооперувавшись ще з однією-двома активними мамами, можна організовувати невеликі захоплюючі платні заходи і поза домом – вже для великих груп дітей та їхніх батьків, об'єднаних яким-небудь форумом, групою соціальної мережі. Зауважимо, що при вартості заходи в 50 гривень 20 сімей дадуть прибуток організаторам практично в чотиризначною сумі.
Ідея 5. Платний візаж, косметичні та перукарські послуги на дому
Тут все ще простіше: якщо зазначеними техніками володієте (а рівень візажисток є не техніка, як смак), давайте оголошення в інтернеті і призначайте ціну.
Ну а для просування візажу краще всього мати у знайомих серйозних фотографів «глянцевого» рівня. Платні середньоцінові фотосесії на замовлення і забезпечують основний попит на среднепрофессиональный візаж.
Ідея 6. Випічка, виготовлення тортів на дому на замовлення та продаж, виготовлення обідів з доставкою в довколишні невеликі офіси
Цей невеликий бізнес у розлогих коментарів також не потребує. Хіба що зазначимо, що доставку обідів на п'ять-десять чоловік в офіси цілком можна поєднувати з прогулянкою дитини. Зручність (і незручність) такого мікробізнесу – в його регулярності: кожен робочий день, в певний час.
Ідея 7. Фотобанк
В нашу еру цифрового фото у молодих батьків збирається багатотисячна кількість фотографій дітей і самої молодої мами, всієї родини, частково зібралася сім'ї, поїздок і так далі. Якщо ви не проти продажу своїх зображень, і рівень вашого фотоапарата гідний відтворення результатів в ілюстрованих виданнях (а серед них жіночі материнські журнали як раз і є єдиним неумирающим сегментом поліграфічної преси) і в рекламі – тоді пропонуйте у вільний час свої фото різних онлайн-фотобанкам (сайтів, які приймають фото на продаж для різних видань і рекламних агентств і стягують за посередництво певний відсоток з ціни фотографії).
Далі просто: якщо фотобанк прийняв фото, і воно кимось куплено – то схема передачі вам коштів при його купівлі прописана на будь-якому порталі фотобанку. Найпоширеніший варіант – поповнення вашої картки. Якщо кожна фотографія стоїть, за вирахуванням комісії посередника, 60-80 гривень, то за два десятки проданих фотозображень можна отримати близько 1000 гривень.
Нарешті, іноді рекламні та модельні агентства звертають особливу увагу на такі зображення з фотобанків – і відшукують їх прототипів. Після чого є ймовірність запрошення вже на професійні фотосесії, за які заплатять і більш серйозні гроші.
Які існують види соціальної допомоги для молодих батьків і як її оформити - підказує наш експерт: