Квитки на поїзд онлайн: можливості та сервіси в 2014 році

Prosto дає масу переваг онлайн-купівля квитків на потяг. Тим більше що в останні три роки українські сервіси в цьому напрямку значно просунулися і тепер пропонують майже повноцінний набір послуг через інтернет - можливість забронювати, замовити квиток. Особливості дистанційної купівлі залізничних квитків на поїзди в Україні вивчав Prostobank.ua і готуй поділитися вивченням онлайн продажів електронних квитків.

За три роки, що пройшли з моменту виходу попереднього матеріалу на Prostobank.ua на аналогічну тему, системи онлайн придбання квитків на поїзд в Україні спрогрессировали. Зокрема, з'явилися повноцінні електронні квитки на досить великий перелік поїздів. Зросла і кількість порталів, що пропонують замовити залізничні квитки онлайн. Так що в 2014 році в українських мандрівників є досить великий вибір сервісів покупки квитків на поїзд через інтернет.

booking.uz.gov.ua

Офіційний і найбільш повний сервіс від Укрзалізниці з простим інтерфейсом. Доступна покупка квитків або бронювання на термін до трьох днів (а точніше до 21.00 третього після бронювання дня). Оплатити квиток можна за допомогою карт MasterCard, Visa, НСМЕП. Комісії при купівлі квитка номінально немає, але фактично вона врахована в його вартості і становить 7 гривень, бронювання коштує 17 гривень. Реєстрація на сайті не обов'язкова, але дає ряд переваг: можливість переглядати попередні замовлення, а також повернути квиток, якщо він ще не був роздрукований в касі.

Переваги сервісу:

 • проста форма замовлення, не вимагає реєстрації;
 • можна додати в корзину кілька різних квитків та оплатити їх одним платежем;

Але головна перевага сервісу – можливість придбати електронний квиток, тобто не отримувати його після оплати в касі, а просто роздрукувати на принтері. Правда, така можливість поки доступна не всім, а лише пасажирам Інтерсіті+ і деяких фірмових поїздів (всього 79 маршрутів).

Недоліки сервісу обумовлені в основному умовами онлайн-продажу квитків самій Укрзалізниці:

 • не на всі потяги оформляється електронний квиток – в ряді випадків його все одно доведеться отримувати в касі;
 • якщо квиток на ваш потяг все ж електронний, а ви не можете роздрукувати його, то теоретично його можна отримати в касі, але на практиці касири часто не знають, як роздрукувати такий квиток;
 • неможлива купівля квитків на міжнародні напрямки, крім , Білорусі та країн СНД, з якими є поездное повідомлення;

e-kvytok.com.ua

Одна з перших, що з'явилися в Україні систем онлайн-бронювання і придбання квитків. Тут немає електронних квитків – проїзний документ в будь-якому випадку доведеться отримувати в касі. Крім того, від користувача вимагається реєстрація на сайті. Способи оплати: карти MasterCard, Visa, НСМЕП, Приват24. Бронювання квитка (не більш ніж на три дні) коштує 18 гривень, комісія за покупку квитка – 7 гривень.

Переваги:

 • на етапі «Наявність місць» сервіс відразу показує не тільки тип вагона (плацкарт, купе, люкс) або його клас, але і тип місця (верхнє, нижнє, бокове);
 • можна переглянути попередні замовлення за будь-який період тривалістю не більше місяця;
 • можна подивитися розклад руху поїздів по обраної станції.

Недоліки:

 • квитки продаються з подальшим отриманням їх в касі;
 • необхідна реєстрація на сайті;
 • користувачеві доводиться зробити трохи більше дій при виборі пунктів відправлення і прибуття: ввести назву – натиснути кнопку «Знайти станцію» – вибрати станцію зі списку (сервіс booking.uz.gov.ua підбирає назва автоматично по мірі введення).

e-bilet.ua

Цей сервіс схожий на попередній, але тут відсутня функція бронювання квитків. Комісія складає 8 гривень за кожен квиток. Способи оплати: карти MasterCard, Visa, сервіс Приват24. Потрібна реєстрація на сайті, але тільки для оплати квитків – переглядати їх наявність і вартість можна без реєстрації.

Переваги:

 • зручний інтерфейс, який дозволяє переглядати деталі (кількість і розташування вільних місць) по всім поїздам на задану дату і маршрут;
 • переглянути доступні квитки можна і без реєстрації на сайті.

Недоліки:

 • квитки продаються з подальшим отриманням їх в касі;
 • для покупки квитків необхідна реєстрація на сайті;
 • візуалізація не відображає розташування місць в сидячих вагонах.

Крім перерахованих сайтів, квитки на поїзд онлайн продають деякі портали, що спеціалізуються на туристичних послугах в цілому або продажу квитків на різні види транспорту (див. таблицю нижче).

Вартість квитків

Варто відзначити, що комісії за онлайн-покупку квитків в останні три роки суттєво зменшилася: якщо раніше, в залежності від ціни квитка, комісія складала 10-100 гривень, то на початку 2014 року популярні портали, які продають квитки, обмежуються фіксованого комісією в 7-8 гривень, а в цілому по ринку комісії досягають 30 гривень.

Так що вартість одного і того ж квитка на різних сайтах буде не однаковою – різниця становить до 10%.

наприклад, при покупці квитка Київ-Донецьк в купе на поїзд 084К найменше пасажир заплатить на сайтах booking.uz.gov.ua і e-kvytok.com.ua – 220,71 гривні. А найбільше – на сайті reisburo.com.ua – 242,78 гривні. Тобто при купівлі квитків для двох дорослих для поїздки туди і назад переплата порівняно з найдешевшим варіантом становитиме 88 гривень.

Крім того, більш високою може бути комісія при оплаті через сервіс Приват24.

Вартість квитка в купейному вагоні за маршрутом Київ-Донецьк на поїзд 084К на 1.02.2014 р. при купівлі через різні онлайн-системи складе:

Сайт

Вартість квитка номінально, грн.

Сума до оплати (при оплаті карткою Visa/Mastercard), грн.

booking.uz.gov.ua

220,71

220,71

e-kvytok.com.ua

213,71

220,71

railway.ua

223,71

223,71

poezd.ua

226,71

226,71

e-bilet.ua

222,71

230,71

tickets.ua

241,45

241,45

poezd.tochka.net

241,45

241,45

reisburo.com.ua

236,71

242,78

Можливості, яких немає

Одне з головних нарікань, який викликають сервіси онлайн-бронювання квитків на потяги в Україні – це неможливість оформлення таким чином пільгових квитків, наприклад – по студентському. Якщо ви студент, то вам доведеться або їхати за ж/д квитком в касу, або відмовитися від належної вам знижки.

Істотне відставання українських сервісів онлайн-замовлення квитків від європейських «побратимів» полягає в тому, що жоден з них не дозволяє пасажиру планувати маршрут із пересадками, а тільки купувати квитки на прямі поїзди. Крім того, система не містить інформації про регіональні електричках, а тільки про міжміських поїздах.

Якщо ви самі знаєте, де вам потрібно пересісти, то можна просто купити окремі квитки. Але якщо ви плануєте складний і малознайомий вам маршрут, то це може бути складніше. У цьому випадку можна піти на хитрість. Справа в тому, що залізниці у всій Європі мають загальну базу даних про всіх поїздах. Так що свій маршрут по Україні ви можете спланувати, припустимо, з допомогою сайту німецької залізниці. Задавши маршрут, приміром, Хмельницький-Бердичів, можна побачити, що у пасажира є два варіанти: з півторагодинної пересадкою в Козятині (поїзда Ужгород-Київ + Сімферополь-Ковель) або з 24-хвилинної в Жмеринці (поїзда Ужгород-Одеса + Бендери-Санкт-Петербург).

Аналогічним чином можна знайти варіанти пересадки і в тому випадку, якщо на пряме напрям просто немає квитків. Правда, варто врахувати особливості написання назв українських міст в німецькій транскрипції. А також той факт, що населені пункти з аналогічними назвами нерідко зустрічаються в Польщі, Чехії та інших країнах, і система їх не розрізняє.

Нарешті, ще один практичний недолік пов'язаний з поверненням квитків. Якщо ви вирішили відмовитися від поїздки, то квиток вам доведеться здавати в касі, але гроші за нього (за винятком зборів, не підлягають поверненню) вам перерахують на карту, якої ви оплачували квиток в інтернеті. Причому цей процес може зайняти до місяця.

Але є й випадок, коли онлайн-сервіси можуть серйозно виручити пасажира. Як відомо, нерідко квитків на українські поїзди на потрібні дати не виявляється в продажу – особливо в період вихідних і свят. І замість того, щоб простоювати добу в чергах, очікуючи появи квитків, можна відстежувати їх поява онлайн і викупити, як тільки з'явиться можливість (якщо хтось здасть квиток, або з'явиться додатковий вагон).


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Квитки на поїзд онлайн: можливості та сервіси в 2014 році