Квитки в кіно онлайн: де купити дешевше?
Збираєтеся в кінотеатр? Купуйте квитки онлайн – так ви заощадите час. А в деяких випадках, навіть гроші
Осінь – найкращий час для походу в кіно і перегляду в хорошій компанії новинок кінопрокату. А щоб не затьмарювати такі приємні вечори відсутністю квитків у касі або простаиванием в чергах, можна попередньо, сидячи вдома біля комп'ютера, вибрати зручний сеанс і оплатити покупку за допомогою платіжної картки.
Ми вирішили проаналізувати чотири онлайн-сервісу, які дозволяють вибрати і придбати квитки в кіно онлайн: два банківських (сервіси Альфа-Банку і Приватбанку) та два небанківськихtickets.ua і vkino.ua). Так що наступного разу ви вже будете знати, де вигідніше купити квитки.
Можливість купити квитки в кінотеатри Києва
Не всі майданчики надають можливість купити квитки в кожен з київських кінотеатрів. Можливо, це пояснюється наявністю домовленостей між кінотеатрами та інтернет-сервісами. Список, представлений в таблиці, охоплює не всі кінотеатри Києва. Наприклад, відсутні мережі «Батерфляй» (4 кінотеатри) та «Мультиплекс» (5 кінотеатрів). Проте мережа «Батерфляй» не надає клієнтам можливість придбати квитки навіть за допомогою власного онлайн-сервісу. «Multiplex» ж продає квитки онлайн, але виключно у себе на сайті – мережа не надає можливості купити квиток за допомогою будь-яких інших онлайн-сервісів.
Тестування вартості квитків. Тест №1
Щоб порівняти вартість квитків коректно, для тестів були обрані лише ті кінотеатри, квитки в які доступні для покупки на всіх чотирьох сайтах. Вартість квитка тут і далі – та сума, яка вказується на квитку, тобто сума, яка не включає ніякі комісії/сервісні збори.
Отже, для першого тесту був обраний сеанс з двома квитками по 45 грн. в мережі «Оскар».
Як бачимо з таблиці вище, комісія за роботу сервісів при покупці квитків в цьому випадку відсутнє або становить 8-9 гривень.
Зазначимо, що перший з розглянутих сервісів надходить не зовсім коректно по відношенню до користувачів. Він з самого початку вказує, що квиток коштує 50 гривень 49 гривень, не уточнюючи справжню вартість квитка 45 гривень та націнку самого сервісу в 4 гривні. Таким чином, клієнт вводиться в оману. Він думає, що комісія відсутня, а квиток «по акції» коштує дешевше.
насправді, квиток в будь-якому випадку коштує 45 гривень, у чому ми можемо переконатися на офіційному сайті кінотеатру, а 4 гривні – комісія даного сервісу. Комісія на сайті може бути менше при оплаті з допомогою WebMoney, але це штучно створена ілюзія: квиток все одно коштує 45 гривень, а все інше – переплата сервісу за надання послуг.
Примітно, що покупка квитка на сайті кінотеатру http://oskar.kiev.ua/ не дешевше покупки на сайтах-посередниках. Так, купівля квитків тут працює за допомогою сервісу http://vkino.ua/, і в цьому випадку також належить оплата комісії (9 гривень в нашому випадку).
Сервіс Альфа-Банку працює спільно з http://2show.mobi/, але вартість квитків на http://ticket.alfabank.ua/ і http://2show.mobi/ ідентична у всіх випадках, тому сервіс розглядається в нашому дослідженні як один.
Тест №2
Розглянемо іншу мережу кінотеатрів «Лінія кіно». Для прикладу купимо два квитки по 66 гривень.
Наперед скажемо, що ситуація повністю повторюється: комісія починається з нуля і в середньому становить 14 гривень. Купівля на сайті мережі не допомагає уникнути переплати (офіційний сайт кінотеатрів «Лінія кіно» також перенаправляє на сервіс http://vkino.ua/, де стягується комісія).
Таким чином, виходячи з двох попередніх тестів, вже зараз видно, що є сенс купувати квиток на офіційному сайті кінотеатру, а за допомогою одного із зазначених тут банківських сервісів.
Тести №3 і №4
Але для чистоти експерименту проведемо третій тест. На цей раз купуємо два квитки по 55 грн в кінотеатр «Лейпциг». І одразу ж, на всяк випадок, проведемо четвертий тест: купуємо два квитки по 75 грн в цей же кінотеатр, в останньому рядку (це важливе уточнення).
Результати тестів здивували. По-перше, два з чотирьох сервісів (https://kino.tickets.ua/ і https://bilet.privatbank.ua/) ні в Google Chrome, ні в Mozilla Firefox не дозволили вибрати місця в останніх рядах. Швидше за все, помилка пов'язана з особливістю вибору і покупки даних місць саме в такому залі, де квитки купуються парами в прямому і переносному сенсі (в даному залі останній ряд – дивани, VIP-місця). Мабуть, розробники двох популярних сервісів не змогли чи забули реалізувати можливість вибору квитків на VIP-місця.
По-друге, при покупці квитків по 55 гривень на сайті https://kino.tickets.ua/ «закреслена» і зменшена ціна на цей раз дійсно нижче. Так, в цьому випадку ціна нижча навіть за офіційною: квиток тут можна купити дешевше, ніж на сайті або в касі цього кінотеатру.
При проведенні тестів на кінотеатрі «Лейпциг» ми також помітили, що в онлайн-сервісу http://vkino.ua/ комісія відсутня, на відміну від двох попередніх випробувань з його участю.
Єдиний сайт, який стабільний у всьому, включаючи наявність комісії – http://ticket.alfabank.ua/.
Звичайно, ми спробували купити квиток та за допомогою офіційного сайту кінотеатру. Тут квитки оплачуються з допомогою іншої сервісної системи (http://mticket.com.ua/), але комісія все одно присутній. У цьому випадку вона становить 7,5 грн.
Підсумкова таблиця порівняння вартості покупки квитків
Таким чином, навіть для такої небанківської операції як покупка квитків в кіно, банківські сервіси можуть бути корисні не тільки зручністю, але і економією для вашого гаманця. Квитки в кінотеатри можна купити тут дешевше, ніж на офіційних сайтах кінотеатрів. Можна також скористатися відомими онлайн-сервісами, де ціна може бути навіть нижчою за офіційну. Вибір, у будь-якому випадку, залишається за покупцем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переказ грошей з картки на картку: ТОП-5 українських сервісів