Бензин в смартфоні: ТОП-5 мобільних додатків мереж АЗС

Заправки, нарівні з іншими учасниками ринку, намагаються залучити клієнтів за допомогою інновацій, в тому числі зручних мобільних додатків

Avtomobil-zapravka-telefon

ТОП мобільних додатків українських АЗС. Фото: Vodafone Україна

Всі технологічні новинки і інновації у наш час націлені на надання додаткових переваг для користувача. Гравці на ринку змагаються за лояльність споживача. І той, хто її отримує, стає переможцем у гонці інновацій.

Рітейлери в прагненні успішно позиціонувати себе на ринку вже давно вийшли за рамки традиційної роздрібної торгівлі. Вони конкурують не тільки між собою, але і з гравцями фінансового ринку, надаючи клієнтам свої пластикові бонусні карти, різноманітні програми лояльності і мобільні додатки, покликані зробити користування послугами рітейлерів максимально зручним і комфортним.

Мережі АЗС вже давно стали конкурентоспроможними учасниками ринку рітейлу. І за свого клієнта вони також боряться за допомогою впровадження різних інновацій. Редакція Payspace Magazine зробила підбірку мобільних додатків найбільших українських мереж АЗС, щоб проаналізувати переваги, які ці рішення надають користувачам.

1. WOG Pride

 • Доступний в App Store, Google Play
 • Середня оцінка Google Play: 4,0

wog

Головна перевага мобільного додатку WOG Pride — можливість дійсно відмовитися від «пластика» і перемістити свою картку лояльності в смартфон. Якщо у користувача немає такої карти, він може отримати її за лічені секунди безпосередньо в цьому ж додатку. Таким чином, накопичувати бали і використовувати їх при оплаті палива або інших товарів зможуть навіть самі забывчивые користувачі, адже телефон, на відміну від пластикових карток, точно завжди при них.

Ще однією корисною функцією в додатку WOG Pride є можливість онлайн-оплати палива і кави зі своєї банківської картки. А зберігати покупку в своєму мобільному гаманці можна необмежену кількість часу, фіксуючи при цьому ціну покупки.

До інших функцій програми відносяться:

 • пошук найближчих АЗС на карті і можливість прокладати оптимальні маршрути до цих заправках;
 • можливість переглядати ціни на паливо на кожній АЗС;
 • можливість відстежувати історію витрат, кількість накопичених і використаних бонусів;
 • калькулятор палива, який враховує вид палива, початкову та кінцеву точки шляху, витрата, а також дозволяє вибрати оптимальний шлях.

2. Socar Level

 • Доступний в App Store, Google Play
 • Середня оцінка Google Play: 4,0

socar

Як і попередній додаток, Socar Level дозволяє «оцифрувати» пластикову картку лояльності, тобто зберегти її в додатку на смартфоні і використовувати її кожен раз для нарахування або списання бонусів при купівлі бензину або товарів на заправках мережі Socar.

Додаток також дозволяє:

 • подивитися історію використання бонусів (надходження на карту, їх списання);
 • знайти на карті найближчу заправку Socar;
 • бути в курсі новин і акцій цієї мережі АЗС.

3. Shell Ukraine

 • Доступний в Google Play
 • Середня оцінка Google Play: 4,2

shell

Клієнти АЗС Shell з допомогою цього мобільного додатка можуть керувати своїм рахунком в клубі лояльності ShellSMART допомогою контролю балансу, а також отримувати інформацію про подарунки і можливості використання накопичених балів. Але ось використовувати бали за допомогою програми можна.

Також додаток допоможе:

 • визначити ваше місце розташування;
 • знайти дорогу до найближчої АЗС Shell;
 • розрахувати вартість поїздки в місце призначення, враховуючи задані параметри;
 • встановити зв'язок з компанією по електронній пошті або гарячої лінії.

4. Авіас

 • Доступний в App Store, Google Play
 • Середня оцінка Google Play: 4,0

авіас

Додаток заправок Авіас надає досить обмежений функціонал. З іншого боку, це основне, що часто потребують водії. Додаток допоможе знайти найближчу АЗС, розповість про актуальні ціни на паливо, додаткових послуг на АЗС і допоможе прокласти маршрут на карті до обраної точці. Крім того, програма розрахує реальну вартість кілометра пробігу і витрата палива.

У програмі також можна знайти найближчі точки продажу паливних карт «Авіас». Це спільний проект цієї мережі АЗС і Приватбанку. По суті, карта працює, як і будь-яка інша банківська карта, але в ролі грошової одиниці в ній виступають літри. Тобто, поповнити картку можна будь-яким доступним способом (в тому числі за допомогою онлайн-перекладу), а потім використовувати її на АЗС Авіас для купівлі палива. Однак у програмі можна тільки подивитися точки продажу таких карт, використовувати або хоча б додати карту поки неможливо.

5. ОККО (додаток My Fishka)

 • Доступний в App Store, Google Play
 • Середня оцінка Google Play: 3,8

fishka

Мережа АЗС ОККО не надає клієнтам можливість завантажити брендове мобільний додаток, а використовує додаток програми лояльності «My Fishka», партнером якої є. Таким чином, користувач у додатку може стежити за балансом балів, накопичених при розрахунках на АЗС ОККО і в інших точках партнерів, переглядати історію транзакцій. Також клієнт може спланувати свій маршрут, включивши в нього всі точки партнерів програми. В «Каталозі винагород», можна побачити всі товари, які можна замовити або отримати миттєво за накопичені бали.

Але, повторимося, додаток не є ексклюзивним для ОККО, а лише опосередковано згадує цю мережу АЗС в якості партнера відомої програми лояльності. А враховуючи мобільні сервіси конкурентів, описані вище, з досить розширеним функціоналом деяких з них, ОККО слід розробити свій продукт, щоб не втратити старих клієнтів і залучити нових.

ВИСНОВОК РЕДАКЦІЇ

Клієнтоорієнтованість зараз є одним з найважливіших трендів на ринку. Залучення, залучення і утримання клієнтів — це пріоритетні завдання для багатьох компаній, що працюють у сфері надання послуг, будь то рітейл, банківський сектор, ресторанний бізнес або будь-який інший сегмент. Адже сьогодні ці компанії продають не товар або бренд, вони продають емоції і переваги, які отримує клієнт разом з товаром або послугою. Тільки таке ставлення до комунікації з клієнтами, а також омниканальность замість сухих продажу акцій і дозволять побудувати довгострокові відносини з споживачами.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Яндекс запустив в Україні новий додаток «Яндекс.Заправки»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З карти на карту: огляд мобільних сервісів для переказу грошей


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Бензин в смартфоні: ТОП-5 мобільних додатків мереж АЗС