ТОП-15 країн з найбільшим зовнішнім боргом

Нижче наведено співвідношення державного боргу кожної з країн до ВВП

Зовнішній борг

Топ-15 країн з найбільшим зовнішнім боргом. Фото: penge.dk

Починаючи з 1979 року Всесвітній економічний форум (World Economic Forum, WEF) щорічно складає рейтинг країн на основі 12 показників конкурентоспроможності. Один з показників — це рівень державного боргу, який показує, наскільки добре та або інша країна здатна впоратися з боргами без істотної шкоди для фінансової системи. Чим нижче співвідношення держборгу до ВВП, тим краще.

Нижче наведено 15 країн світу з найбільшим зовнішнім боргом.

15. Франція

Держборг: 96,8%.

У зв'язку з низькою продуктивністю праці та низькими зарплатами в цьому році державний борг Франції по відношенню до ВВП суттєво зріс.

14. Сінгапур

Держборг: 98,2%.

Незважаючи на те, що Сінгапур — одна з найбагатших країн світу, її держборг по відношенню до ВВП становить 98,2%. І це при тому, що показник вдалося знизити з 103,8% у минулому році.

13. Іспанія

Держборг: 99%.

Іспанія вже кілька років поспіль намагається побороти безробіття, збільшити продуктивність і стимулювати зростання економіки після того, як країна отримала мільярдні кредити від ЄС на підтримку економіки.

12. Барбадос

Держборг: 103%.

Барбадос — найбільш багата і розвинена країна на сході Карибського регіону. Також вона є податковим притулком. Тим не менш, країна ніяк не може прийти в себе після кредитної кризи 8-річної давності, а її жителі змушені жити в умовах жорсткої економії.

11. США

Держборг: 105,8%.

США знаходяться напередодні президентських виборів, які відбудуться 8 листопада, де американці оберуть нового главу держави, яким стане або Хілларі Клінтон від демократичної партії або Дональд Трамп — кандидат від республіканців. Також варто відзначити, що в країні очікують підвищення процентної ставки ФРС вже в кінці 2016 року.

10. Бельгія

Держборг: 106,3%.

Незважаючи на статус столиці Європейського Союзу, яким володіє столиця Бельгії, Брюссель, в країні досить високий державний борг, а також існують труднощі з трудового та податкового законодавства, зазначають у ВЕФ.

9. Кіпр

Держборг: 108,7%.

Незважаючи на те, що Кіпру вдалося скоротити держборг до ВВП з торішнього значення 112%, країна до сих пір знаходиться в процесі відновлення від банківської кризи.

8. Бутан

Держборг: 115,7%.

Невелика азіатська країна Бутан серйозно залежить від Індії в тому, що стосується фінансової допомоги і фахівців в будівництві інфраструктури.

7. Кабо-Верде

Держборг: 119,3%.

Близько 82% продуктів харчування в Кабо-Верде — імпортовані, що робить економіку країни залежною від ринкових коливань.

6. Ямайка

Держборг: 124,3%.

Сектор послуг забезпечує близько 80% ВВП Ямайки. Серед найбільш серйозних проблем в країні можна назвати високий рівень злочинності, корупції та безробіття.

5. Португалія

Держборг: 128,8%.

Країна вже кілька разів отримувала мільярдні кредитні транші на підтримку економіки.

4. Італія

Держборг: 132,6%.

Державний борг по відношенню до ВВП Італії другий за розміром в єврозоні. До того ж, скоро італійці будуть вирішувати на референдумі, чи брати їм пакет реформ, запропонований прем'єр-міністром.

3. Ліван

Держборг: 139,1%.

На країні вкрай негативно відбилася війна в Сирії. До цього додалися і внутрішні політичні суперечності. Сукупність цих негативних факторів негативно позначилася на Ливані, як на туристичному напрямку і, як результат, на економіці країни в цілому.

2. Греція

Держборг: 178,4%.

Греції продовжують виділяти все нові пакети допомоги, а уряд країни продовжує заганяти населення у все більш жорсткі рамки економії. Тим не менш, міжнародні кредити не роблять позитивного ефекту на економіку країни.

1. Японія

Держборг: 248,1%.

Економіка країни зростає настільки повільними темпами, що нещодавно Центробанк ввів негативні процентні ставки.

Державний борг України по відношенню до ВВП уже досяг 80%. Експерти прогнозують зростання показника до 90%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: найвідоміші країни-банкрути

За матеріалами banks.eu


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » ТОП-15 країн з найбільшим зовнішнім боргом