Зміст:
- Що таке код IBAN для клієнтів банку – фізичних осіб
- Структура IBAN code
- IBAN код в Україні
код IBAN - міжнародний номер банківського рахунку, який присвоєний клієнту фінансовою організацією згідно стандарту ISO 13616. International Bank Account Number — стандарт банківського рахунку, розроблений в Європейському комітеті банківських стандартів Міжнародної Організації зі Стандартизації.
IBAN – міжнародний банківський реквізит, що дозволяє однозначно ідентифікувати рахунок клієнта у фінансовій установі. Його використання знижує ймовірність виникнення помилок і збільшує швидкість платежу.
IBAN code – єдиний ідентифікатор рахунку отримувача платежів в будь-якій валюті, перераховуються клієнтам банків країн Європейського Союзу і Європейської Економічної Зони з першого січня 2007 року. Регламентується його застосування вимог Директиви ЄС «Про обов'язкове зазначення кодів IBAN в платіжних інструкціях».
Що таке код IBAN для клієнтів банку – фізичних осіб
IBAN codeнужен тим, хто збирається оформити грошовий переказ з зарахуванням на рахунок в країну ЄС чи ЄЕЗ. Дізнатися унікальний пароль можна у одержувача.
Якщо код не буде вказано або його формат введено невірно, гроші повернуться відправникові із стягненням комісії за повернення. Таке розпорядження діє з першого січня 2007 року на всі платежі в іноземній валюті на користь клієнтів фінансових організацій країн ES/EEZ. На сьогоднішній день 34-значні номери ідентифікації використовують більш ніж у 90 країнах світу.
Переваги використання IBAN номери:
- банківські рахунки стандартизуються;
- перевіряється коректність банківських рахунків;
- якість обслуговування клієнтів, підвищується;
- платежі обробляються автоматично.
Крім того, мінімізується ймовірність помилки оператора при здійсненні перекладу. Швидкість виконання платежу збільшується, а вартість послуги – знижується.
Структура IBAN code
Згідно стандарту, IBAN коді не може бути більше 34 символів (використовуються тільки латинські заголовні букви і цифри):
- Перших два – літерний код країни, в якій розташований банк-одержувач;
- Другі два – число IBAN, розмір якого встановлюється індивідуально для контролю згідно ISO 7064;
- Наступні чотири — BIC код банку (перші чотири символи);
- Всі інші цифри – клієнтський рахунок (внутрішньодержавний/внутрішньобанківський).
IBAN код в Україні
Частина українських кредитних організацій почали використовувати IBAN code з 2011 року. Сьогодні в їхній список входять ПриватБанк, ВТБ банк, Д-М банк, Траст Капітал. Всі вони відкривають валютні рахунки у форматі IBAN. Щоб дізнатися IBAN код Приватбанку або іншої фінансової організації – зверніться в банк.