Фондові біржі : 5 найкращих

фондові біржі росіяФондові біржі і принципи їх роботи мало знайомі пересічному росіянину, просто в силу того, що більшу частину ХХ століття їхня діяльність на території сучасної була заборонена. Однак хоча б мінімальні знання про механізм біржових торгів як економічного інституту і про основних фондових біржах необхідні, наприклад, для того, щоб краще орієнтуватися в новинах та економічної ситуації в країні. Ну а крім того, той самий середньостатистичний росіянин може навіть спробувати заробити трохи грошей за допомогою бірж.

Для чого потрібні фондові біржі

Отже, фондова біржа — це некомерційна організація, головна мета існування якої— створення умов для обігу цінних паперів (акцій, облігацій і т. д.). Можна виділити кілька основних функцій, які виконує фондова біржа в рамках вирішення цієї задачі:

  • організація процесу продажу різних цінних паперів (виділення місця, вирішення технічних питань і т.д.)
  • інформування всіх зацікавлених осіб про виставлених на торги цінні папери;
  • забезпечення всім зацікавленим учасникам доступу до процесу торгів;
  • визначення ринкової вартості всіх виставлених на біржу цінних паперів;
  • гарантування виконання угод, ув'язнених у біржовому залі, арбітраж;
  • підтримка високого рівня професіоналізму всіх учасників торгів;
  • робота над створенням і підтримкою професійних етичних стандартів.

Слід зазначити, що вище описано загальні принципи функціонування фондових бірж — незалежно від того, в яких країнах вони проводять свою діяльність. Однак на даний момент фондовий ринок працює за тими ж принципами, що і світова — тому все сказане вище відноситься до Россі в повній мірі.

Фондові біржі в

На даний момент фондовий ринок все ще перебуває в процесі розвитку і формування. Тим не менш великі фондові біржі в 2014 році показують досить стабільну роботу, і працювати на них нітрохи не складніше, ніж на провідних світових біржах.

Спеціалісти нараховують у 11 фондових бірж, але реального уваги заслуговують тільки 5 найбільших з них. Це Московська міжбанківська валютна біржа (ММВБ), Російська Торговельна Система (РТС), Фондова біржа «Санкт-Петербург», Санкт-Петербурзька валютна біржа (СПВБ) і Сибірська міжбанківська валютна біржа (СМВБ).

Однак слід зазначити, що деякі альтернативні джерела називають цифру в 10, а не 11 бірж, а в список основних відносять: Московську міжбанківську валютну біржу, Уральську регіональну валютну біржу (ММВБ-Урал), Санкт-Петербурзьку біржу і Санкт-Петербурзької валютної біржі (СПВБ).

Характеристика 5 найбільших фондових бірж (2014-2015)

Московська міжбанківська валютна біржа (ММВБ) — одна з найбільших бірж не тільки в , але і в Європі. Займає основну частку в біржовій торгівлі Російської Федерації. У торгах беруть участь більше 700 російських емітентів і близько 600 брокерів, що представляють інтереси 650 тис. приватних інвесторів. Загальна капіталізація — близько 300 млрд дол.

Російська Торговельна Система (РТС) — основна, на даний момент, термінова біржа . Розділена на секції, в кожній з яких торгують певними видами цінних паперів.

Фондова біржа «Санкт-Петербург» торгує переважно акціями ВАТ «Газпром» і облігаціями р.Санкт-Петербурга.

Санкт-Петербурзька валютна біржа (СПВБ) займається субфедеральними облігаціями Санкт-Петербурга і окремими ліквідними акціями деяких великих російських компаній.

Сибірська міжбанківська валютна біржа (СМВБ) працює на фондовому, валютному, товарному і навіть терміновому ринках.

Фондова біржа онлайн

Вся наведена вище інформація, без сумніву, дуже цікава і навіть занятна для тих, хто ніколи раніше не цікавився фондовим ринком. Проте вона цілком закономірно викликає питання — а будь-яка людина може брати участь у торгах на біржі?

І так, і ні. Згідно з правилами роботи біржі, брати участь у торгах можуть тільки брокери, дилери та керуючі. Фондові біржі — не виняток. Порядок допуску визначається правилами, що встановлюються кожною біржею індивідуально. Всі інші люди, якщо хочуть купити на біржі декілька цінних паперів і, наприклад, продати їх через деякий час за більш високою ціною, повинні звертатися за допомогою до тим самим брокерам. Зрозуміло, за послуги доведеться заплатити.

Частина таких посередників працює через інтернет, даючи можливість всім бажаючим торгувати на фондових біржах онлайн, що не тільки дуже зручно, але ще і містить у собі неабияку частку азарту.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Фондові біржі : 5 найкращих