Як примножити гроші — 10 перевірених способів збільшити свій капітал + наочні приклади

Більшість людей не знають, як примножити гроші щоб заробити і отримати хороший прибуток на свій капітал. У цій статті ми розглянемо 10 способів по темі.

Привіт, друзі! З вами Олександр Бережнов — один з авторів бізнес-журналу .

Це 2-я частина серії статей про збільшення свого капіталу.

Нагадаю, що в 1-й частині ми розглянули 5 класичних способів інвестування грошей.

Практично всі вони вам знайомі, але мало хто по-справжньому звертає на них увагу із-за їх неочевидності.

Стаття буде присвячена огляду цих способів, тут також буде виділено плюси і мінуси кожного з них.

Почнемо, друзі!

Як інвестувати грамотно

1. Які існують способи примноження грошей

Для початку невеликий вступ по суті.

Ви коли-небудь замислювалися, що або хто є у вашому житті головним активом? Хто-то, відповідаючи на це питання говорить, що це його майно   квартира, машина, дача.

Деякі відповідають, що це їхня сім'я і насамперед їх діти, адже саме їм ми даємо найцінніше, що у нас є, більшість грошей ми вкладаємо у своїх дітей.

Активи

Але правда полягає в тому, що саме ми самі є головним активом нашої життя, так як без нас самих ніяке майно не має сенсу, і про наших дітей ніхто не зможе подбати краще, ніж це зробимо ми.

Підбиваючи підсумки цього невеликого вступу, можна сказати, що всі способи примноження своїх грошей (інвестування) можна умовно розділити на 2 категорії:

 1. Інвестиції в себе (в тій або іншій формі)
 2. Інвестиції в сторонні проекти (бізнес, майно, цінні папери і т. д.)

Дочитавши статтю до кінця, ви дізнаєтеся, як можна поєднувати різні способи вкладення грошей і отримувати від них максимальну віддачу.

2. Як отримати максимальну віддачу від своїх вкладень

Для того, щоб ваші гроші працювали по-максимуму з найвищим ККД, необхідно комбінувати їх, використовувати різні інструменти інвестування.

Щоб всі ваші цілі не залишилися лише мріями, перше з чого варто почати — це скласти Особистий Фінансовий План*

Особистий Фінансовий План   стратегія управління вашими особистими фінансами, що включає підбір оптимальних інвестиційних інструментів, їх кількості та строків інвестування.

Фінансовий план також включає в себе правильне управління своїми витратами і оптимізацію доходів.

Особистий фінансовий план

Такий план ви можете скласти як самостійно, так і звернувшись до спеціаліста з цих питань, що природно буде ефективніше.

І перше, з чого варто почати після складання такого плану — це застрахувати свої фінансові ризики при втраті працездатності.

Американський мільярдер, тренер в області розвитку людського потенціалу Брайан Трейсі стверджує, що нашим головним активом з точки зору отримання грошей, є наша здатність ці гроші заробляти.

перший спосіб буде присвячений саме цій темі.

3. Кук примножити гроші — 10 актуальних способів

Давайте детально розглянемо кожен із способів.

Спосіб 1. Накопичувальне та ризикове страхування життя

Ви коли-небудь замислювалися, що буде, якщо не дай Бог в наслідок нещасного випадку ви більше не зможете працювати?

Для когось це може означати крах усіх його планів, а хто-то скаже, що він везучник і з ним нічого ніколи не статися.

Але як показує практика, життя не завжди йде так, як ми хочемо і що може статися в самий невідповідний момент.

Страхування життя

Шановні читачі, закликаю вас не випробовувати долю і застрахувати свої фінансові ризики за допомогою «накопичувальної» або «ризикової» страховки.

Я сам застрахований вже кілька років, що і вам дуже раджу зробити.

Запам'ятайте!

Страхування   цієї самий перший фінансовий інструмент, який ви повинні інвестувати свої гроші. Вкладення в страховку — це фундамент вашої фінансової безпеки.

Для чого потрібна страховка, ми розібралися, а тепер поговоримо про її основні типи.

1) Програма накопичувального страхування життя (накопичувальне страхування)

Представляє собою змішаний фінансовий інструмент. Він поєднує в собі можливість накопичення заощаджень і одночасну фінансовий захист на всьому проміжку дії такої страховки.

Як працює накопичувальне страхування?

Ви звертаєтеся в одну з відомих страхових компаній (особисто я застрахований у російської компанії «Росгосстрах»), складаєте персональний фінансовий план і однаковими частинами раз про певний період вносите кошти. Далі з часом ваш капітал примножується, тобто працює.

До певної дати ви отримаєте всю накопичену суму, а на протязі всього цього періоду ваше життя і здоров'я будуть під надійним захистом.

до Речі, ризики, які покриває страхова накопичувальна програма, включають також втрату працездатності через хворобу і компенсацію за лікування в лікарні, якщо за певного захворювання ви знаходитесь там більше тижня.

2) Ризикове страхування

Передбачає придбання страхового поліса на певний період, найчастіше на рік, суворо регламентує страхові випадки і суми виплат по ним.

Ризикове страхування покриває лише фінансові ризики травм, які настали в результаті нещасного випадку.

Ви можете вибрати собі будь-який тип страховки, як накопичувальну, так і ризикову.

Плюси і мінуси вкладення грошей в страховку

Плюси:

 • У вас з'являються гроші в разі непередбачених обставин, а також хороші заощадження (у разі використання накопичувального страхування).

Мінуси:

 • Ви назавжди втрачаєте гроші, якщо страховий випадок не настає (у разі використання ризикового страхування);
 • Низькі відсоток по накопичувальної частини вашого вкладеного в страховку капіталу.

Спосіб 2. Дорогоцінні метали

Цей спосіб інвестування відомий у всьому світі з давніх часів. Адже золото, срібло і платина завжди будуть в ціні.

Золоті зливки

Інвестиції в дорогоцінні метали дозволяють в першу чергу зберегти гроші від інфляції, так як історично грошові знаки були прив'язані до золота.

Золото було гарантом забезпечення грошових коштів, але в 2-ій половині 20-го століття ця прив'язка була скасована і гроші стали мати цінність самі по собі.

Інвестувати в дорогоцінні метали можна кількома способами.

Ось найпопулярніші з них:

 • Купівля дорогоцінних металів у вигляді зливків;
 • Вкладення грошей у знеособлені металеві рахунки*;
 • Купівля ф'ючерсів* на фондовому ринку або акцій відповідних компаній.

Якщо з першим способом все зрозуміло — ви йдете в банк, що має ліцензію на операції з дорогоцінними металами, наприклад, Ощадбанк і купуєте там злитки. Решта 2 способи вимагають невеликого пояснення.

Знеособлені металеві рахунки   банківський рахунок, на якому відображається куплений клієнтом метал в грамах без зазначення індивідуальних ознак (проби, виробника, серійного номера).

Таким чином, для того, щоб придбати дорогоцінний метал, також досить піти в банк і відкрити там відповідний рахунок.

Ф'ючерси (на золото або інші метали) — це контракт на поставку цих металів в певному обсязі, таким чином, купивши ф'ючерс на біржі, ви опосередковано стаєте володарем партії дорогоцінного металу.

Щоб більше дізнатися про те, як купити ф'ючерси і заробити на інвестиціях в дорогоцінні метали, скористайтеся послугами компаній-брокерів фондового ринку. Сам користувався послугами Інвестиційної компанії «Атон» і брокерського будинку «Відкриття».

Плюси і мінуси інвестування в дорогоцінні метали

Плюси:

 • Висока стабільність інвестицій і збереження грошей від інфляції.

Мінуси:

 • Втрата вартості дорогоцінних металів при зростанні спекулятивних активів.

Спосіб 3. Антикваріат і предмети мистецтва

Прекрасний спосіб інвестування вільних коштів для поціновувачів мистецтва з великим вільним капіталом.

Інвестиції в антикваріат

Відомо, що антикваріат і визнані твори провідних художників, скульпторів та інших ремісників дорожчають рік від року і можуть становити десятки мільйонів доларів за одну одиницю або колекцію.

Напевно ви чули про знамениту картину «Соняшники» художника Ван Гога, «Чорному квадраті» Казимира Малевича або про колекції знаменитих яєць ювеліра Карла Фаберже.

до Речі, за законом антикваріатом можна вважати практично будь-яку річ, вік якої понад 50 років, хоча не всі з них будуть мати цінність. До антикваріату відносяться старі речі, які мають історичну, художню та культурну цінність.

Заробити вийти на антикваріаті, який визнаний провідними колекціонерами, вченими та поціновувачами мистецтва.

Купити або продати антикваріат та інші предмети мистецтва можна на спеціалізованих виставках і аукціонах, а також в спеціальних магазинах, присвячених цим товарам.

Будьте обережні, остерігайтеся підробок! Шахраї не дрімають!

Справжність тієї чи іншої речі і її дійсну цінність може визначити тільки експерт зі спеціальним обладнанням, так що якщо хто-то вам пропонує вкласти гроші в нібито дорогі предмети мистецтва, не поспішайте і з'ясуйте, чи дійсно вони є такими.

Плюси і мінуси вкладення грошей в антикваріат

Плюси:

 • Стабільне зростання ціни з плином часу, що є чудовою можливістю зберегти та примножити гроші.

Мінуси:

 • Відносно низька ліквідність, шанс нарватися на підробку.

Спосіб 4. Колекційні та рідкісні речі

Продовжуючи тему попереднього інструменту для інвестицій, я виділив колекційні та рідкісні речі в окрему категорію, адже вони теж мають цінність, у тому числі можуть дорожчати з часом.

Наприклад, є прихильники якого-небудь відомого людини   співака, футболіста, актора. Вони створюють величезні фан-клуби і всі речі їх кумира там високо цінуються.

Колекція

Такі речі для вузького кола людей можуть бути навіть цінніше самих грошей, хоча для обивателя вони практично не мають цінності.

Наприклад, костюм Філіпа Кіркорова або кросівки Майкла Джордана важко назвати антикваріатом або предметом високої культурної (художньої цінності), але для шанувальників цих людей, такі речі   справжні скарби і вони будуть готові віддати вам реальні гроші за них.

Є також люди, які захоплюються якимись історичними епохами або предметними напрямами. Одні з них можуть колекціонувати моделі літаків або поїздів, інші   збирати грамплатівки, треті   опудала тварин.

Якщо ви розбираєтеся в таких предметах, знаєте де на них є попит, то певну частину грошей можете інвестувати в них.

Можливо, що у вас незабаром намічається поїздка за кордон і ви плануєте відвідати місця, де живуть (жили) знамениті люди.

Тоді вам варто придбати щось, що пов'язане з життям, професійної або творчою діяльністю цих зірок і по приїзду продати ці речі в кілька разів дорожче.

Покупців без проблем можна буде знайти в Інтернеті на тематичних форумах.

Плюси і мінуси інвестування в колекційні та рідкісні речі

Плюси:

 • Можливість швидко добре заробити, перепродавши цінну річ.

Мінуси:

 • Відносно низька ліквідність та довгий пошук покупця.

Спосіб 5. Патенти, бренди, товарні знаки (предмети інтелектуальної власності)

Напевно ви чули про те, що можна запатентувати певний винахід або технологію. А для чого це робиться? Відповідь часто звучить так: щоб інші не змогли використати це без дозволу автора.

Вкладення в інтелектуальну власність — це ще один хороший спосіб примножити свої гроші.

Патент

Так, це так, але найголовніша фішка тут полягає в тому, що в більшості випадків автор і не відмовить вам, навпаки, він буде дуже радий, якщо ви будете використовувати його технологію або винахід.

Але це буде зроблено з однією єдиною обмовкою   всякий раз, коли ви будете отримувати прибуток від цього винаходу, певний відсоток ви будете платити правовласнику.

Але якщо ви не можете щось винайти, що робити в цьому випадку?

Вихід простий і очевидний   купити цю технологію у вигляді патенту.

Тоді, якщо це винахід або технологія буду впроваджені кимось у виробництво з метою отримання прибутку, ви будете отримувати свій відсоток у вигляді пасивного доходу.

Це дуже вигідна інвестиція. Вкласти гроші в предмет інтелектуальної власності   гарне рішення для людей, які знають, кому в перспективі вони можуть запропонувати скористатися даними патентом.

до Речі, подібним чином справи йдуть з товарними знаками відомих брендів.

Наприклад, найдорожчі бренди у світі сьогодні це Apple, Google і IBM.

Якщо ви добре розбираєтеся в бізнесі та маркетингу, то можливо вкладіть гроші в перспективну розвивається компанію.

І далі вона буде для вас золотою жилою або як прийнято говорити в «дійною коровою», що приносить великий дохід і водночас збільшуючись в ціні за рахунок збільшення вартості бренду   нематеріального активу* компанії.

Нематеріальний актив - предмет інтелектуальної власності, здатний приносити гроші, але які не можна помацати в звичному розумінні (розкручений бренд, патент, технологія, ідея).

Плюси і мінуси вкладення грошей в патенти і технології

Плюси:

 • Можливість одержувати пасивний дохід або заробити на перепродажі патенту (товарного знака).

Мінуси:

 • Є ризик не знайти покупців (орендарів) на ваш предмет інтелектуальної власності.

Спосіб 6. Інтернет-проекти

Один з моїх улюблених способів. Він підходить людям, які розуміють принципи функціонування маркетингу в мережі Інтернет і розбираються в технічних аспектах.

Інтернет-проекти

Способів заробити на власному Інтернет-проекті маса, про них я написав готельну статтю: «Як заробити сидячи вдома в Інтернеті».

Ви можете як самостійно створити такий проект і монетизувати* його, так і стати інвестором старт-апа*. Якщо Інтернет-проект вже запущений і стабільно приносить прибуток, ви можете просто вкласти в нього свої гроші, ставши його власником.

Монетизація проекту   дії, які робить власник проекту, щоб почати отримувати з нього прибуток. Термін «монетизація» найчастіше використовується для Інтернет-проектів. Для офллайновых проектів частіше використовується термін «комерціалізація».

Стартап (від англ. «Start-up»)   комерційний проект, як правило, з невеликими вкладеннями, який планується запустити й окупити в стислі терміни. Детальніше про це поняття ви можете дізнатися з нашої статті «Що таке стартап».

В цьому випадку ви купуєте готовий бізнес з налагодженим доходом.

Однак пам'ятайте, якщо ви нічого не розумієте в Інтернет-проектах і технічних нюансах, в такому випадку вам обов'язково буде потрібен помічник для управління проектом. Він називається «менеджер проекту».

Це свого роду найманий директор вашого бізнесу. Менеджер проекту може як самостійно виконувати всі функції по забезпеченню життєздатності та розвитку проекту, так і формувати свою команду помічників, якщо проект великий і вимагає участі фахівців різного профілю.

Ви можете створити і розкрутити свій проект, а потім продати його, або навпаки   купити проект як готовий бізнес.

Купувати і продавати свої Інтернет-проект ви можете на офіційній фондовій біржі telderi.ru

Вкладення в Інтернеті — це ще один потужний спосіб зрозуміти на практиці як примножити гроші і змусити їх працювати на вас.

Плюси і мінуси заробітку на своєму Інтернет-проекті

Плюси:

 • Висока рентабельність на невеликі інвестиції. При вкладенні в 100 000 рублів, через 6 місяців такий проект може приносити вам від 10 000 до 50 000 в місяць у вигляді пасивного доходу.

Мінуси:

 • Вимагає спеціальних знань або витрат на кваліфікованих фахівців.

Спосіб 7. Посаду, як об'єкт для інвестицій

Не знаю, як в інших країнах, але в посаду точно для деяких людей виступає одним із кращих об'єктів для інвестування своїх грошей.

Як не прикро зараз писати про це, але це цілий багатомільярдний ринок, так як попит народжує пропозицію, і є люди, готові купувати «хлібні» місця з метою швидкого збагачення на них незаконними способами.

Чиновник

Увагу, я нікого не закликаю розглядаю посаду, як спосіб інвестування і сам ставлюся до такого способу негативно!

Ні для кого не секрет, що в силових структурах, державних установах і навіть в деяких комерційних фірмах посаду можна придбати за певну суму грошей.

Потім на цьому місці треба відбивати вкладення   брати хабарі або відверто займатися злодійством, «розпилюючи» бюджети або надаючи «послуги» в рамках своїх компетенцій.

Плюси і мінуси вкладення грошей у купівлю посади

Плюси:

 • Окупність інвестицій починається з першого дня вступу в «посаду».

Мінуси:

 • Ризик нарватися на кримінальне переслідування, постійне душевний неспокій.

Спосіб 8. Відносини з оточуючими

Проводячи огляд даного способу, я хочу розпочати тему про прямих або непрямих інвестицій в себе.

Адже інвестицією можна назвати будь-які вкладення будь-яких ресурсів з метою одержання дивідендів*.

Дивіденди   віддача від інвестицій у вигляді відсотків за період.

А дивіденди можуть бути як фінансові, так і тимчасові або соціальні. Одним словом, панове, давайте мислити ширше і не зупинятися тільки на думки «вклав бабло туди-то   отримав бабла ще більше».

Добрі стосунки

Якщо ми будемо інвестувати не тільки гроші, але і час, періодично радуючи подарунками своїх рідних, близьких і друзів, то рано чи пізно станемо для них скарбом, отримаємо їх розташування, і повірте, це теж допоможе вам заробити.

Не нехтуйте цим способом примножити свій соціальний капітал, адже відносини набагато дорожче грошей, та й не цікаво якось у самоті жити у великому золотому замку і облизувати свій мерседес, якщо ти нікому не потрібен.

Плюси і мінуси вкладення грошей в добрі стосунки з оточуючими людьми

Плюси:

 • Підвищення самооцінки, напрацювання потрібних зв'язків.

Мінуси:

 • Вимагає не тільки грошей і часу, але і різнобічності, вміння спілкуватися.

Самооцінка грає величезну роль в нашому житті. Обов'язково прочитайте нашу статтю про те, як підвищити самооцінку та впевненість у собі   впевнений, вона вам дуже сподобається і ви візьмете багато цінного для себе.

Спосіб 9. Здоров'я та краса

чи Знаєте ви, що красиві люди за статистикою успішніше некрасивих. Це звичайна психологія. Адже всім хочеться спілкуватися, дружити і заводити стосунки з симпатичними і зовні привабливими людьми.

Здоров'я в цьому випадку   фундамент краси. Причому краси як зовнішньої, так і внутрішньої, коли мова йде про харизму, інтелектуальних і творчих здібностях людини.

Здорова людина

Обов'язково частину своїх коштів потрібно інвестувати в здоров'я, зовнішність і охайність. Не нехтуйте цим!

«Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму»   перевірена народна мудрість!

Не економте на якісній їжі, по-можливості делегуйте всі рутинні і небезпечні справи, щоб бути в хорошій формі і не піддавати себе непотрібним ризиків.

Купіть абонемент у басейн, тренажерну залу або йога-клуб, купіть собі спортивний інвентар для занять, все це розцінюйте як високоефективні інвестиції в себе.

Плюси і мінуси інвестицій в себе

Плюси:

 • Одна з найбільш безпрограшних інвестицій, яка багаторазово окупиться протягом усього життя.

Мінуси:

 • Не виявлено.

Спосіб 10. Власне ім'я і репутація (персональний бренд)

якось я почув один мудрий вислів і воно мені так сподобалося, що я кожен день намагаюся слідувати йому:

Заробіть собі таке ім'я, яке запрацює вам все інше!

У світі бізнесу та фінансів ми часто чуємо, що такий-то людина не надто надійний, а от репутація іншого просто залізна.

Репутація

Репутація — це один з наших головних соціальних активів. Набагато частіше перевіреним людям довіряють великі проекти і великі гроші, і як наслідок   доходи таких людей набагато вище, ніж середньостатистичні.

Згадайте імена великих людей: Стів Джобс, Генрі Форд, Томас Едісон, Леонардо да Вінчі.

Все вони самі по собі є брендами, коли ми чуємо їх імена, то мимоволі захоплюємося тим, що вони залишили після себе.

Саме тому, мільйони людей мріють стати знаменитими і впізнаваними, адже слава, популярність і гроші   одного поля ягоди.

Робіть кожен день хоч щось, що буде збільшувати цінність вашого імені   вашого персонального бренду.

Будьте чесні з діловими партнерами і клієнтами, не запізнюйтесь на зустрічі, будьте пунктуальні і ініціативні у справах.

Так крок за кроком, день за днем ви будете помічати, що у вас просять порад, пропонують вам хороші гроші за ваші знання та навички, запрошують виступити на заходах.

Все це   перші ознаки того, що ваше ім'я починає працювати на вас.
Не зупиняйтеся і тоді через кілька років за одне тільки згадка про вашої персони, ви зможете отримувати тисячі доларів.

Плюси і мінуси інвестування грошей в свою репутацію (ім'я, персональний бренд)

Плюси:

 • Стабільно приносить віддачу протягом усього життя.

Мінуси:

 • Довго напрацьовується і легко втрачається при невмілому поводженні.

4. Найвигідніша інвестиція, доступна кожній людині

Розглянувши останніх 3 способу, можна зробити висновок, що найбільш вигідна у всіх відносинах інвестиція   інвестиція в себе.

Наше здоров'я, зовнішній вигляд, емоційний стан, інтелектуальний рівень — це фундамент отримання надприбутків в матеріальному світі.

Кожен день без винятку першим ділом ви повинні запитати себе: «Скільки я вклав в себе сьогодні і що це дасть мені завтра, через місяць, рік, через 10 років?»

Інвестиції в себе

Хочемо ми того чи ні, але світом править закон причини і наслідку, його ще часто називають законом бумеранга. Цей закон говорить:

«Все, що ми зробили або не зробили, рано чи пізно дасть свої плоди. Причому чим, системніше наші дії або бездіяльності, тим швидше ці плоди ми отримаємо».

У інвестицій в себе є одна незаперечна перевага — ви ніколи не втратите. Кожна копійка, вкладена в себе з розумом, дасть нам тисячу доларів прибутку в майбутньому!

5. Висновок

У цій статті ми розглянули 10 способів вкладення з метою їх примноження. Деякі з способів не настільки очевидні, як наприклад вкладення в банк, але всі вони без винятку ніколи не втратять актуальності.

Поряд з інвестиціями в різні фінансові інструменти ми зрозуміли, що найкраща інвестиція — це інвестиція в себе.

В сукупності з іншими інвестиціями в матеріальні або нематеріальні активи, інвестиції в себе кожній людині дають приголомшливі результати, які з кожним роком стають все помітнішими.

Наостанок подивіться надихаюче відео про те, як хлопець став сурдоолимпийским чемпіоном (не маючи слуху з народження)

Бажаю вам прибуткових інвестицій і великих особистих перемог!


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Гроші » Як примножити гроші — 10 перевірених способів збільшити свій капітал + наочні приклади