Огляд програм автоматизації в роздрібній торгівлі

Облік продажів - це необхідна складова будь-якого бізнесу, незалежно від того, чи продаєте ви якийсь фізичний товар або ж надаєте послуги. Для початку ви цілком можете вести облік в зошиті або Excel. З ростом вашої мережі, асортименту, персоналу вам стане зрозуміло, що потрібна автоматизація, і раніше обраний "тетрадочный" підхід неефективний, а в деяких випадках може навіть бути причиною меншої кількості продажів.

Спочатку, мене цікавило питання лише складського обліку. Проаналізувавши існуючі на ринку програми, прийшов до висновку, що корисніше буде розглядати комплексні рішення, що включають в себе не тільки складський облік, а й бухгалтерський, різні допоміжні функції, такі як друк цінників, документів, чеків, управління персоналом їх зарплатою, звітність,CRM і т.д.

Можливо, ви будете здивовані, але крім 1С є ще маса програм, які чудово справляються з покладеними на них завданнями та не потребують великих затрат часу для освоєння. Я постараюся ознайомити вас з деякими з них.

1. Торг-софт

 • Сайт: http://www.torgsoft.com.ua 
 • Ціна: 2900 грн/одноразово

Володіє величезним набором функцій. Якщо у вас виробництво, ви можете вести облік всього циклу виробничого процесу на базі технологічної карти: розраховувати трудовитрати на одиницю продукції, враховувати відходи, шлюб і т.д. ТоргСофт також підійде і невеликий торговій точці.  Ви можете фіксувати всі приходи товару, друкувати допоміжну документацію, етикетки, фіксувати продажу, управляти клієнтською базою, проводити аналіз і багато іншого. Коротко про основні можливості далі.

Оприбуткування товару, продаж, інвентаризація

Оприбуткувати товар досить просто, ви створюєте прибуткову накладну і додаєте товар, що надійшов в базу. Додати товар можна двома способами: перший - прочитавши сканером штрих-код (у цьому випадку буде виконано пошук товару по вашій базі і якщо такий товар не знайдений, вам буде запропоновано ввести опис товару); другий - додати товар вручну (в цьому  ж випадку штрих-код буде згенерований автоматично) .Прийнявши товар, ви відразу ж можете роздрукувати етикетки.

Що стосується реалізації, для продавця доступний окремий інтерфейс і після установки програми на робочому столі створюється як раз два ярлика «Продавець» і «Хазяїн». Цей інтерфейс - основне робоче місце для продавця, в якому йому доступні всі необхідні функції.

Продаж можливий як через сканер штрих-кодів, так і вручну. Продавець одразу ж бачить суму до оплати, можливу знижку, фотографію товару і т. д. Відразу ж після оплати буде автоматично роздрукований чек (якщо ця функція активована). При цьому, кожному продажу генерується унікальний штрих-код, який дозволяє автоматизувати роботу в разі повернення.

ТоргСофт також дозволяє керувати розмірними товарами, такими як взуття, одяг.  Для цього при додаванні товару у вас буде можливість вказати розмірний ряд.

Для проведення інвентаризації ви можете подивитися залишки на складі, роздрукувати їх та провести порівняння. Якщо у вас є термінал збору даних, теж не проблема, програма  також працює і з таким типом пристроїв.

Управління персоналом, клієнтами і маркетингові можливості

Для контролю за персоналом, винятком махінацій з боку оних і приховування важливої бізнес-інформації, ТоргСофт надає можливість гнучко налаштовувати рівні доступу для кожного із співробітників. Також ви можете вести журнал реєстрацій робочого часу. Це дозволить вам відстежити час, в який співробітник приходить і йде з роботи. Є два режими реєстрації: через сканування бейджа або орієнтуючись на запуск та вимкнення програми.

Ви також можете керувати вашої клієнтською базою. Додавання може відбуватися в режимі масового додавання, коли ви вказуєте діапазон дисконтних карт, або поодиноко. Для кожного клієнта ви можете налаштовувати величину знижки, яка може бути фіксованою або накопичувальної. Для більш гнучкої настройки розміру знижки, існує можливість налаштовувати політику знижок, суть якої полягає у вказівці критеріїв, при настанні яких буде застосована якась із знижок. Наприклад, ви хочете, щоб клієнт при покупці на суму 1000 грн. отримував фіксовану знижку 3%. Це легко вирішується як раз  через політику знижок.

Крім цього, ви можете продавати в борг, працювати з різними типами клієнтів (оптовики, роздрібні), визначати додаткові умови продажу, наприклад, в день народження клієнта, працювати з подарунковими сертифікатами, друкувати анкети та ще багато іншого.

Підтримка

Сплативши ліцензію на ТорСофт,  ви отримуєте безкоштовну підтримку  у вигляді консультацій на момент освоєння програми, а також безкоштовні подальші оновлення, які відбуваються щоквартально. Для самостійного вивчення створені відеоуроки, написані статті, в яких зачіпаються питання роботи з програмою, так і загальні, що стосуються в цілому підприємницької діяльності.

2. Мої продажі  2.0

 • Сайт: http://my-selling.ru 
 • Ціна: безкоштовно

Дуже проста програма, яка цілком підійшла б маленькій точці, якій потрібно замінити зошит на більш сучасний інструмент обліку. «Мої продажу» має обмежену функціональність у порівнянні з іншими учасниками огляду. Незважаючи на це, заслуговує на певну увагу користувачів з-за своєї простоти. За посиланням http://my-selling.reformal.ru  видно попит на більш затребувані функції програми, які можливо будуть включені в наступні версії. Давайте перейдемо до короткого опису основних можливостей цього софта.

Користувачі

Програма багатокористувацька і це означає, що ви можете налаштувати доступ до неї для більш ніж одного користувача, наприклад, для себе і ваших продавців. За рахунок привілеїв, у вас є можливість налаштувати права таким чином, щоб не всі функції були доступні іншим користувачам. Приміром, ви б не хотіли, щоб продавці бачили загальна кількість продажів за весь період. Для цього ви можете закрити функцію «Статистика» для ваших продавців.

Управління товарами

Для управління товарною номенклатурою  у вашому розпорядженні є можливість створювати деревовидний каталог з необмеженою вкладеністю, фіксувати продажу, парафії, списувати товари, а також отримувати звіти по залишках на складі. Для більш зручного проведення інвентаризації, залишки можна сконвертувати в PDFи CSV і потім роздрукувати.

На жаль, при додаванні товару в якості характеристик є тільки поле Найменування та роздрібна вартість. Сподіваємося, розробник виправить цю прогалину незабаром.

Синхронізація і мережу торгових точок

Якщо у вас мережу торгових точок і ви хотіли б переглядати в режимі онлайн інформацію по продажу, ви можете скористатися функцією синхронізації, яка знаходиться в розділі «Налаштування».

Щоб це зробити для початку потрібно зареєструватися на сайті http://my-selling.ru/register  і у особистому кабінеті додати всі свої торгові точки. Далі в кожній з копій програм, які встановлені в магазинах, що ви вводите свій логін і пароль і вибираєте магазин (точку) на якій запущено та чи інша копія програми. Синхронізація відбувається або після закриття програми або кожні 15 хвилин, цей параметр, що настроюється. Після синхронізації на сайті вам стане доступна інформація по продажах за період по кожній з доданих торгових точок.

Установки та інші функції

Для початку роботи вам потрібно налаштувати відділи вашого магазину, вказати список співробітників і при необхідності синхронізуватися з сервером http://my-selling.ru якщо ви використовуєте функцію «Синхронізації», описану в попередньому розділі. Все це можна зробити, перейшовши на вкладку «Інше» і клацнути на кнопку «Налаштування».

Також у програмі доступна можливість перегляду статистики по відділу або продавцю за довільний період, і можливість робити пошук за операціями.

Мабуть, оце і всі функції, які вам будуть доступні. Так, програма сирувата, але якщо розробник прислухається до пропозицій і реалізує  відсутній функціонал, то ця маленька програмка знайде ще більше прихильників серед «спрощенців», оскільки володіє двома серйозними перевагами: простотою і безкоштовністю.

3. БухСофт: міні Торгівля і послуги

 • Сайт: http://www.buhsoft.ru 
 • Ціна: 3000 руб./рік

Компанія БухСофт спеціалізується на розробці пз для бухгалтерського обліку.  З моменту початку своєї діяльності, а це, 2001 рік, розробила більше 10-ти програм, що спрощують життя керівникам, бухгалтерам, працівникам відділу продажу, логістики і багатьом іншим учасникам бізнесу.

З одним із продуктів БухСофт-а, який входить в лінійку «Міні»я,  хотів би вас сьогодні познайомити.

Довідники

Бухсофт надає можливість управляти безліччю різних довідників: товари, співробітники, контрагенти, склади, валюти, види цін і т.д. Перша задача, яка виникає перед адміністратором системи, це заповнення цих довідників. Якщо з занесенням списку співробітників проблем, швидше за все, не виникне, і це не займе багато часу, то з додаванням списку товарів цілком може. Навіть при мінімальній кількості найменувань на торговій точці, воно може досягати сотні. Для більш швидкого вирішення цього завдання можна скористатися імпортом з csv файлу (Excel). Налаштування дуже проста, ви просто вказуєте відповідності необхідних програмі полів до полів, які є в Excel файлі.

Облік

Наступні за важливістю після заповнення довідників стоять питання фіксації надходження товару, його реалізації, а також облік (інвентаризація). З цим Бухсофт справляється на відмінно. Наприклад, зафіксувати надходження товару досить просто. Для цього в меню «Облік» потрібно вибрати пункт «Надходження товарів і послуг» і в формі, що з'явилася вказати основну інформацію по угоді: документ, дату, продавця, вартість товару і т.д., а також перелік товарів. Тут же можна роздрукувати цінники, приходний касовий ордер або платіжне доручення. Аналогічним чином відбувається фіксація продажу товару, різниця тільки в декількох заповнюваних полях.

Що стосується інвентаризації, то в пункті меню «Звіти» доступна функція отримання залишків на складах. Цю інформацію для зручності можна роздрукувати.

Крім усього іншого, програма надає можливість переміщувати товар між складами, а також цікаву функцію під назвою «Ціноутворення» за допомогою якої ви можете при додаванні товару автоматично робити націнку товару на підставі критеріїв.

Звіти

Звіти можна побудувати за трьома напрямками:

 • взаєморозрахунки з контрагентами;
 • рух товарів;
 • взаєморозрахунки зі своїми організаціями (якщо в одній програмі у вас додана більше ніж одна ваша організація).

В кожному з напрямків можна вказувати фільтри і поля, в розрізі яких буде побудовано звіт.

Вид звіту - звичайна таблиця, яку для зручності можна роздрукувати . Хотілося б, звичайно, побачити побільше звітів, а краще настроюються для більшої гнучкості.

Установки та інші функції

У розділі настройки, ви можете налаштувати параметри за замовчуванням, такі як: валюта, країна, ПДВ тощо

Бухсофт багатокористувацька програма, тому ви можете додавати скільки завгодно користувачів в систему і давати для них різні рівні доступу.

Серед додаткових функцій:

 • Дата заборони редагування – якщо ви хочете заборонити іншим користувачам редагувати операції до зазначеної дати;
 • Перерахунок операцій – наводить операції в хронологічний порядок з урахуванням дати пріоритету; перераховує прибуток та собівартість; виправляє помилки;
 • Архів даних – дозволяє архівувати ваші дані. Це зручно при перенесенні даних на інший комп'ютер або ж відправки налагоджувальної бази розробнику при виявленні проблеми;
 • Імпорт/Експорт – дозволяє імпортувати/експортувати дані по операціях.

Резюме

Очевидно, що розглянуті програми знаходяться в різних вагових категоріях, тому робити якісь абсолютні висновки не хочеться, напишу тільки загальне враження.

ТоргСофт володіє морем можливостей, які з лишком покриють всі потреби підприємця. Компанія-розробник на ринку вже 7 років і накопичила чималий досвід, має представництва не лише в Україні, а і в країнах далекого зарубіжжя. Сума 2900 грн. за безстрокову ліцензію з довічними оновленнями, як на мене, дуже навіть непогана пропозиція;

Мої продажу – розібратися з програмою дуже просто і це великий плюс. Але відсутність деяких обов'язкових функцій, в моєму випадку, повністю забракувало її використання. Наприклад, неможливість додати закупівельну ціну, вкрай необхідна функція, яка дозволяє отримувати один з найголовніших показників від продажів - прибуток;

Бухсофт: міні Торгівля – залишив найприємніші враження. Інтерфейс зрозумілий, зручно використовувати, багато корисних додаткових функцій. Якби шукав рішення саме для  Windows, Бухсофт був би кращим кандидатом.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Бізнес » Огляд програм автоматизації в роздрібній торгівлі